Нийгэм мэдээ

Оны шилдэг хүүхдүүд тодорч, батламжаа гардан авлаа

“Оны онцлох хүүхэд-2022” шагнал гардуулах ёслолын ажиллагаа Төрийн ордонд боллоо.
Хүүхдийн төлөө үндэсний зөвлөл, Хөдөлмөр, нийгмийн хамгааллын яам, Засгийн газрын хэрэгжүүлэгч агентлаг Гэр бүл, хүүхэд, залуучуудын хөгжлийн газраас “Оны онцлох хүүхэд” шагналын эздийг 30 дахь жилдээ шалгаруулж, ерөнхий сайд Л.Оюун-Эрдэнэ батламж, гарын бэлэг гардууллаа.

Тэрбээр хүүхдүүдийн хичээл зүтгэл, авьяас билиг, эр зоригоор бахархаж буйгаа илэрхийлээд хүсэл мөрөөдлийнхөө эзэн болж, илүү их амжилт гаргахыг ерөөлөө.

-2022 оны онцлох хүүхэд-


Техник сэтгэлгээ, шинэ санал, санаачилга, бүтээлч байдал төрөл 
Төв аймгийн ЕБ-ын “Хүмүүн” цогцолбор сургуулийн сурагч Н.Номин
Нийслэлийн “Шинэ-Эрин” лаборатори сургуулийн сурагч З.Маралгоо
Сурлагын амжилт төрөл     
Нийслэлийн ЕБ-ын 1-р сургуулийн сурагч Б.Ундрал
“Монгол тэмүүлэл” ахлах сургуулийн сурагч Э.Цэндмаа
“Элит” ОУ-ын сургуулийн сурагч Ч.Сэцэнгүн
Оюун ухааны спортын төрөл 
Орхон аймгийн 14-р сургуулийн сурагч Б.Мөнгөнзул
Нийслэлийн 33-р сургуулийн сурагч Д.Мөнхзул
Нийслэлийн “Эрдмийн Ундраа” цогцолбор сургуулийн сурагч М.Маргад
Нийслэлийн 33-р сургуулийн сурагч Н.Содбилэгт
Дорноговь аймгийн Айраг сумын ЕБС-ийн сурагч Х.Мөрөн 
Урлаг, уран бүтээл төрөл     
Монгол Улсын Консерваторийн Сонгодог хөгжмийн сургуулийн Хийл хөгжмийн сурагч А.Хосбаяр
Нийслэлийн 1-р сургуулийн сурагч Ц.Мичидмаа
Нийслэлийн “American school” –ийн сурагч Г.Хүслэн
Хүмүүнлэг энэрэнгүй, сайн үйлс төрөл
Дорнод аймгийн ЕБ-ын 8-р сургуулийн сурагч Б.Отгонсувд
Үндэсний батлан хамгаалахын их сургуулийн дэргэдэх "Тэмүүжин Өрлөг" сургуулийн сурагч Д.Хүчитбаатар
“Их засаг” Лицей сургуулийн сурагч С.Энхчимэг
Үндэсний батлан хамгаалахын их сургуулийн дэргэдэх "Тэмүүжин Өрлөг" сургуулийн сурагч Г.Хангал  
Биеийн тамир, спорт төрөл    
Нийслэлийн 1-р сургуулийн сурагч Д.Номин
Нийслэлийн 62-р сургуулийн сурагч Б.Ням-эрдэнэ
Завхан аймгийн Улиастай сумын 4-р сургуулийн сурагч У.Бямбадорж
Өмнөговь аймгийн Даланзадгад сумын 3-р сургуулийн сурагч М.Урангоо
Эх орны түүх, соёл, өв уламжлал төрөл   
Хөвсгөл аймгийн Тосонцэнгэл сумын ЕБС-ийн сурагч Ү.Энхжин
Орхон аймгийн 1-р сургуулийн сурагч О.Очирбат
Увс аймгийн Ховд сумын ЕБС-ийн  сурагч А.Алтангэрэл
Баянхонгор аймгийн ЕБ-ын “Соого Сейко” сургуулийн сурагч Ч.Дашпунцаг
Байгаль хамгаалал, эрүүл аюулгүй орчин төрөл  
Хэнтий аймгийн Хэрлэн сумын “Тэмүүжин” цогцолбор сургуулийн сурагч Х.Сарнай
Говьсүмбэр аймгийн Сүмбэр сумын ЕБ-ын 2-р сургуулийн сурагч Ө.Мөнгөнзул
Дархан-Уул аймгийн ЕБ-ын “Оюуны ирээдүй” цогцолбор сургуулийн сурагч Г.Хонгорзул
Хүүхдийн оролцооны өөрийн удирдлагын байгууллага төрөл  
Дорноговь аймгийн Сайншанд сумын 5-р сургуулийн сурагч Э.Дөлгөөнтамир
Нийслэлийн 133-р сургуулийн сурагч Б.Отгонгүнж
Баянхонгор аймгийн “Номундалай” цогцолбор сургуулийн сурагч Б.Мөнхчимэг
Нийслэлийн 122-р сургуулийн сурагч, Нийслэлийн хүүхдийн зөвлөлийн тэргүүн О.Шинэтунгалаг
Дундговь аймгийн “Мандал” сургуулийн сурагч Б.Энхжин
Олон улс, тив, дэлхийн уралдаан тэмцээнд амжилттай оролцсон багийн амжилт төрөл
Говьсүмбэр аймгийн ЕБ-ын 5-р сургуулийн “Хар сувд” бүжгийн хамтлаг
Монгол Улсын U18 сагсны эмэгтэй шигшээ багийнхан тус тус шалгарлаа.

Энэ мэдээнд өгөх таны үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

guest
0 Сэтгэгдэл
Inline Feedbacks
View all comments

Холбоотой мэдээ

Back to top button