СПОРТ

ДЭЛГЭРЭНГҮЙ: Улсын начин цолд хүндэтгэл үзүүлэх барилдаанд бүртгүүлсэн бөхчүүд

Монгол Улсын начин цолтой бөхчүүдэд хүндэтгэл үзүүлэх, “Их засаг” сургуулийг үүсгэн байгуулсны 25 жилийн ойд зориулсан улс, аймгийн цолтой 256 бөхийн барилдаан дөнгөж сая эхэллээ.

Тус тэмцээнд зодоглохоор бүртгүүлсэн хүчтэнүүд:

1. Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва у.ар
2. Баярхүүгийн Бат-Өлзий у.х
3. Хүрэл-Очирын Гантулга у.х
4. Оргихын Хангай у.х
5. Шарын Мөнгөнбаатар у.х
6. Чинчулууны Хөхчирэнгэр у.н
7. Лхагвасүрэнгийн Гантулга у.н
8. Батмөнхийн Сангисүрэн у.н
9. Цэдэнбазарын Одбаяр у.н
10. Лхагваагийн Лха-Очир у.н
11. Болдбаатарын Батжаргал у.н
12. Бадамсамбуугийн Ганхуяг у.н
13. Лутын Батзориг у.н
14. Цэндзэсэмийн Чимэддорж у.н
15. Галсан-Очирын Ганжад у.н
16. Дармаагийн Тамир у.н
17. Шоовдорын Дарханбат у.н
18. Дашзэвэгийн Амаржаргал у.н
19. Батбаярын Даваа-Очир у.н
20. Баярсайханы Орхонбаяр у.н
21. Баянзулын Цэдэнсодном у.н
22. Насанцогтын Баярбаатар у.н
23. Ёндонгийн Эрдэнэжаргал а.х.а
24. Сүрэнжавын Очирбат а.х.а
25. Оюуны Гантулга а.х.а
26. Дамбын Тангад а.х.а
27. Улагпаны Береке а.х.а
28. Өрнөхбаярын Сүхбат а.х.а
29. Бэгзийн Мижидсүрэн а.х.а
30. Эрдэнэбилэгийн Ууганбаяр а.х.а
31. Бүрнээгийн Баянмөнх а.х.а
32. Даваадоржийн Буянт а.а
33. Батчулууны Хашбат а.а
34. Нямпүрэвийн Батсайхан а.а
35. Балдиржамцын Тайван а.а
36. Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл а.а
37. Эрдэнэбатын Нямаа а.а
38. Мусатын Аманбек а.а
39. Ганжуурын Батням а.а
40. Батжаргалын Хадбаатар а.а
41. Доржсүрэнгийн Бадамгарав а.а
42. Дашнямын Ариунмөрөн а.а
43. Мөнхжаргалын Бямбадорж а.а
44. Баарангийн Отгонбаатар а.а
45. Гансүхийн Хишигбат а.а
46. Пүрэвжавын Даваадорж а.а
47. Батсүхийн Зоригтбаатар а.а
48. Пүрвээгийн Өсөхбаатар а.а
49. Чулуунтөмөрийн Энхмөнх а.а
50. Төрбатын Ядамсүрэн а.а
51. Энхтөрийн Баасанжав а.а
52. Баянмөнхийн Шаравнямбуу а.а
53. Теликийн Эрболат а.а
54. Бат-Очирын Гончигтавхай а.а
55. Мальшийн Еркебулан а.а
56. Дамдины Тогтохжаргал а.а
57. Нэргүйбаярын Эрдэнэчулуун а.а
58. Усныкагийн Батгэрэл а.а
59. Пүрэвсүрэнгийн Иххантай а.а
60. Тогтохмэндийн Сайханжаргал а.а
61. Чинзоригийн Эрдэнэсайхан а.а
62. Бат-Эрдэнийн Хаш-Эрдэнэ а.а
63. Даваажанцангийн Батбаяр а.а
64. Хүрэлбаатарын Батбаяр а.а
65. Цэвээнпүрэвийн Адъяа а.а
66. Цэрэндоржийн Ганбат а.а
67. Ганпүрэвийн Ганбаатар а.а
68. Хутагийн Цогтгэрэл а.а
69. Хэвэлхүүгийн Энхчулуун а.а
70. Оюунгэрэлийн Наранбаатар а.а
71. Цэрэгбаатарын Эрхэмбаяр а.а
72. Ганзоригийн Жамбалдорж ц.а
73. Батжаргалын Чинбат а.а
74. Амгалангийн Саруулсайхан а.а
75. Жаргалсайханы Алтаншагай а.а
76. Гүрзулын Ганцоож а.а
77. Энхбатын Сумъяабат а.а
78. Буянтогтохын Пүрэвдорж а.а
79. Батжаргалын Лхагвадорж а.а
80. Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал а.а
81. Доржийн Ням-Очир а.а
82. Батцэнгэлийн Эрдэнэбаяр а.з
83. Цэрэнноровын Анхбаяр а.з
84. Мөнхтөрийн Лхагвагэрэл а.з
85. Мөнхбатын Даваасүрэн а.з
86. Эрдэнэбилэгийн Энх-Амгалан а.з
87. Бямбаагийн Буянмөнх а.з
88. Наранцэцэгийн Энхжаргал а.з
89. Баярсайханы Амбасэлмаа а.з
90. Даваадагвын Дарханбаатар а.з
91. Бямбадоржийн Түвшинтөгс а.з
92. Түвдэндоржийн Аззаяа а.з
93. Ням-Осорын Наранбаяр а.з
94. Ганболдын Төрболд а.з
95. Жигжидсүрэнгийн Бямбадонид а.з
96. Гүнсэнноровын Батмөнх а.з
97. Батсуурийн Бат-Эрдэнэ а.з
98. Сүхбатын Оргилбаатар а.з
99. Жаргалсайханы Жавхлан а.з
100. Бөхбатын Анандпүрэв а.з
101. Эрдэнэхүүгийн Мөнхжаргал а.з
102. Шагдарсүрэнгийн Чинтулга а.х
103. Баянжаргалын Төмөрбаатар а.х
104. Балтмөнхийн Бадамдорж а.х
105. Идэрийн Мандах а.х
106. Ядамсүрэнгийн Бумбаяр а.х
107. Батдоржийн Сосорбарам а.х
108. Будаагийн Батсайхан а.х
109. Ганбаатарын Энхбилэг а.х
110. Пүрэврагчаагийн Жаргалсайхан а.х
111. Тогоогийн Батсайхан а.х
112. Алагаагийн Мягмаржав а.х
113. Жавзандуламын Хатанзоригт а.х
114. Баттөрийн Ганбаяр а.х
115. Эрдэнэцогтын Шийрэвнямбуу а.х
116. Чинбатын Алтангэрэл а.х
117. Энхмэндийн Ширнэн а.х
118. Ширнэндоржийн Алтангэрэл а.х
119. Ганболдын Анхбаяр а.х
120. Санийдагвын Түвшинжаргал а.х
121. Базаррагчаагийн Дагвадорж а.х
122. Жаргалсайханы Дэлгэрсайхан а.х
123. Мөнхжаргалын Батбаатар а.х
124. Нямжавын Ширчинхүү а.х
125. Лувсандоржийн Төртогтох а.х
126. Бат-Эрдэнийн Мөнх-Эрдэнэ а.х
127. Халтарын Бөхбаяр а.х
128. Самарханы Заманбек а.х
129. Даш-Очирын Батсүмбэр а.х
130. Буянтогтохын Тавхай а.х
131. Галбадрахын Мөнхбаяр а.х
132. Цэдэнсодномын Бямба-Отгон а.х
133. Хуанышийн Танирберген а.х
134. Мөнгөнхуягийн Анхбаяр а.х
135. Болдбаатарын Ундрал а.н.н
136. Сандагдоржийн Галданцогт а.н.н
137. Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн а.н.н
138. Насан-Очирын Намнансүрэн а.н.н
139. Мишигдоржийн Лувсандорж а.н.н …. нарын 260 гаруй бөх бүртгүүлжээ.

Энэ мэдээнд таны өгөх үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

Холбоотой мэдээ

Нэг сэтгэгдэл

Хариулт үлдээх

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Back to top button