Нийгмийн

Улсын аварга цол хүртсэн тариаланчид

Өнөөдрийн засгийн газрын ээлжит хуралдаанаар “Улсын аварга малчин, улсын хошой аварга малчин, улсын аварга саальчин, улсын аварга фермер, улсын аварга тариаланч хамт олон, улсын аварга тариаланч  шалгаруулах тухай” тогтоолын төслийг хэлэлцэж шийдвэрлэлээ.

 “УЛСЫН АВАРГА ТАРИАЛАНЧ ХАМТ ОЛОН”-ООР:  

 -  Булган аймгийн Баян-Агт сумын “Актив агро” ХХК;
 -  Булган аймгийн Рашаант сумын “Ти эн эс эн ти” ХХК;
 -  Дархан-Уул аймгийн Хонгор сумын “Дархан тооромт” ХХК;
 -  Сэлэнгэ аймгийн Баруунбүрэн сумын “Ивэн түрүү” ХХК;
 -  Сэлэнгэ аймгийн Цагааннуур сумын “Шүрэн тариа” ХХК;
 -  Сэлэнгэ аймгийн Орхонтуул сумын “Агрошим” ХХК;
 -  Төв аймгийн Цээл сумын “Цээлийн хур” ХХК;
 -  Төв аймгийн Эрдэнэсант сумын “Хөнөг нуур” ХХК;
 -  Төв аймгийн Угтаалцайдам сумын “Жаврай үр” ХХК;
 -  Орхон аймгийн Жаргалант сумын “Орхон тариа” ХХК; 
 -  Өвөрхангай аймгийн Хархорин сумын “Жи эн эф холдинг” ХХК;
 -  Хөвсгөл аймгийн Тариалан сумын “Хөх бүрд” ХХК

“УЛСЫН АВАРГА ТАРИАЛАНЧ”-ААР: 

  -  Баян-Өлгий аймгийн Бугат сумын иргэн Мешелийн Хуаныш;
  -  Баян-Өлгий аймгийн Баяннуур сумын иргэн Хуатханы Жандос;
  -  Баянхонгор аймгийн Баянхонгор сумын иргэн Самдангийн Оюунсүрэн;
  -  Говь-Алтай аймгийн Бигэр сумын иргэн Ивановийн Болдбаатар;
  -  Орхон аймгийн Баян-Өндөр сумын иргэн Жумдаагийн Cувдаа;
  -  Сэлэнгэ аймгийн Зүүнбүрэн сумын иргэн Дашчирэвийн Болортуяа;
  -  Ховд аймгийн Жаргалант сумын иргэн Лувсандоржийн Баттогтох;
  -  Ховд аймгийн Ховд сумын иргэн Муханы Хавалбай;
  -  Ховд аймгийн Мянгад сумын иргэн Азаханы Авдал;
  -  Хөвсгөл аймгийн Мөрөн сумын иргэн Жамсрангийн Болдбаатар;
  -  Дархан-Уул аймгийн Хонгор сумын иргэн Санхүүгийн Цэнд-Аюуш;
  -  Өвөрхангай аймгийн Төгрөг сумын иргэн Аюушийн Донид;
  -  Улаанбаатар хотын Сонгинохайрхан дүүргийн иргэн Цогзоогийн Сүнжидмаа;
  - Булган аймгийн Сэлэнгэ сумын “Ингэт толгой” ХК-ийн механикжуулагч Могойторын Сүхбаатар;
  - Булган аймгийн Хутаг-Өндөр сумын “Булган буудайн түрүү” ХХК-ийн механикжуулагч Алтангэрэлийн Батсайхан;
  - Орхон аймгийн Жаргалант сумын “Хангарьд ажнай” ХХК-ийн механикжуулагч Чойжамцын Бямбацогт; 
  - Төв аймгийн Цээл сумын “Цүнхлээ төв” ХХК-ийн механикжуулагч Энэбишийн Ганбаатар;
  - Төв аймгийн Угтаалцайдам сумын “Уушиг баян” ХХК-ийн механикжуулагч Санжмятавын Энхболд;
  - Төв аймгийн Баянцогт сумын “Гуна” ХХК-ийн механикжуулагч Долгорсүрэнгийн Гомбосүрэн;
  - Сэлэнгэ аймгийн Хушаат сумын “Өгөөж мандал уул” ХХК-ийн механикжуулагч Галбадрахын Энхбаяр;
  - Дархан-Уул аймгийн Хонгор сумын “Өглөгчийн хэрэм” ХХК-ийн механикжуулагч Юрагийн Эрдэнэбат нар тус тус шалгарлаа.

Энэ мэдээнд өгөх таны үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Таг

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

guest
0 Сэтгэгдэл
Inline Feedbacks
View all comments

Холбоотой мэдээ

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x