УЛС ТӨРУлс төрийн мэдээ

Нэрс: Нүүрсний сонсголын эхний хэсэгт гэрчээр дуудагдах 175 хүн

Нүүрсний сонсголын талаар Хянан шалгах түр хороо хуралдаж, нотлох баримтыг шинжлэн судлах дараалал болон сонсголд гэрчээр дуудах тухай асуудлыг хэлэлцэж, тогтоол баталжээ. Энэ талаар Хянан шалгах түр хорооны дарга Б.Энхбаяр өнөөдөр /2023.11.27/ мэдээлэл хийлээ.

Нүүрсний сонсголыг хоёр үе шаттай зохион байгуулах бөгөөд эхний сонсголыг арванхоёрдугаар сарын 4-8-ны өдөр болно. Орон нутгийн жижиг Тавантолгойтой холбоотой сонсголд гэрчээр оролцох 175 нэрсийг дараах байдлаар танилцуулав.

2023.12.04-нд буюу эхний өдөр дуудагдах 62 хүн:

  1. УИХ-ын гишүүн асан Д.Бат-Эрдэнэ,
  2. УИХ-ын гишүүн Ш.Адьшаа,
  3. УИХ-ын гишүүн асан Р.Амаржаргал
  4. Эрдэнэцэцэг УИХ-ын гишүүн асан Ц.Баярсайханы гэр бүлийн хүн

Одоо аймгийн ИТХ-ын төлөөлөгчөөр ажилласан байсан ажиллаж байгаа тус компанийн ТУЗ-ийн гишүүнээр ажиллаж байсан хүмүүсийг дуудья.

  1. Б.Бадраа
  2. Б.Батаа
  3. Б.Мятав
  4. Б.Дэндэвсамба
  5. Б.Цэвээн
  6. Ж.Отгонбаяр
  7. Ж.Сандаг
  8. Л.Цэцэг-Өлзий
  9. Н.Хүрлээ
  10. Н.Амарзаяа
  11. Н.Амгалан
  12. Н.Энхбат
  13. Р.Бадрах
  14. Т.Золжаргал
  15. Х.Батболд
  16. Х.Түмэндэлгэр
  17. Ц.Доржсүрэн
  18. Ц.Баттулга
  19. Ц.Бяцхансүх
  20. Ч.Жаргалсайхан
  21. А.Идэрцог
  22. Б.Түвшинбаяр
  23. Б.Эрдэнэ-Очир
  24. В.Мөнхбат
  25. Д.Мядагсүрэн
  26. Л.Батчулуун
  27. С.Сумьяа
  28. С.Мөнхбаяр
  29. Х.Түмэнбаяр
  30. Ш.Баянбат
  31. Р.Сэддорж
  32. Б.Нарантуяа
  33. Б.Мөнхбаатар
  34. Н.Ганчимэг
  35. Д.Ганболд
  36. Д.Дагвадорж
  37. Д.Эрдэнэбаяр
  38. Ц.Даваацэрэн
  39. Ц.Мөнхдэлгэр
  40. С.Мөнхжаргал
  41. Б.Содномцэрэн
  42. Г.Шүрэнхишиг
  43. И.Амарсанаа
  44. Цэцэг-Өлзий
  45. Ж.Доржсүрэн
  46. Н.Лхагвадорж инженер
  47. П.Мөнхтуул
  48. Р.Зоригтбаатар 
  49. Ц.Батсайхан
  50. н.Нэхийт Ханбогд сумын засаг дарга
  51. М.Оюун-Эрдэнэ Ханбогд сумын газрын даамал
  52. н.Золжаргал Өмнөговь аймгийн газрын харилцаа БХБ-ын газрын дарга
  53. Г.Алтансүх

Мөн Монгол Улсын Ерөнхийлөгч асан Ц.Элбэгдорж, УЕП асан Д.Дорлигжав, М.Энх-амгалан нар.

2023.12.05-нд буюу хоёр дахь өдөр гэрчээр дуудах хүмүүс:

  1. Пүрэвдулам "Дөлгөөн хайрхан" аудит компанийн захирал
  2. Тунгалаг "Их Монгол хөлөг" аудит компанийн захирал
  3. Билэгсайхан "Пандер мидланд" аудит компанийн захирал
  4. Энхжаргал "Юни стар" аудит компанийн захирал
  5. Отгонбаяр Өмнөговь аймгийн аудитын газрын Ерөнхий аудитор
  6. Алтанзаяа Өмнговь аймгийн аудитын газрын дарга
  7. Хонгорзул Өмнөговь аймгийн аудитын газрын дарга
  8. Цэрэнбаяр Өмнөговь аймгийн аудитын газрын дарга
  9. Д.Артаг Гүйцэтгэх захирал
  10. Б.Батсүрэн Гэрээ эрхзүй албаны дарга
  11. Э.Болд-Эрдэнэ Уул уурхай төлөвлөлт ашиглалтын хэлтсийн дарга бөгөөд ерөнхий инженер.

Мөн нэмээд Монгол Улсын Ерөнхийлөгч асан Ц.Элбэгдорж, УЕП асан Д.Дорлигжав, М.Энх-амгалан нар, Монгол Улсын Ерөнхий аудитор асан А.Зангад, Ерөнхий аудитор асан Д.Хүрэлбаатар, Ерөнхий аудитор Д.Занданбат, Ч.Төрмандах Худалдан авалт хангамжийн хэлтсийн захирал нар.

Энэ дээр нэмэгдэх нь энэ долоо хоногийн хугацаанд энэ үеүдэд гарсан хэргүүдийг хэрэгсэхгүй болгосон гэх прокурорын тогтоол түр хороонд ирсний дараа холбогдох шийдвэр гарсан хуулийн байгууллагынхныг нэмж дуудна.

  1. Түвшинбаяр ТУЗ-ийн дарга,
  2. Шүрэнхишиг ерөнхий нягтлан бодогч,
  3. Ч.Төрмандах "Бадрах-Од" компанийн гүйцэтгэх захирал,
  4. "Болор агро" компанийн гүйцэтгэх захирал,
  5. "Таван хуур" компанийн гүйцэтгэх захирал,
  6. "Говь түрүү" компанийн гүйцэтгэх захирал,

2023.12.06-нд гэрчээр дуудсан албан тушаалтнууд:

  1. Д.Ариунболд ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал,
  2. Баябажамц "Хишиг-Арвин индустрал" ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  3. Б.Ганхуяг ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал асан
  4. Батболд Үнэлгээний хорооны нарийн бичгийн дарга
  5. Шихихутаг “Эрдэнэ дриллинг” ХХК-ийн захирал
  6. “Варло Ворлд” компанийн гүйцэтгэх захирал,
  7. Уужимсанаа ЭТТ ХК-ийн Уурхай төлөвлөлтийн хэлтсийн дарга
  8. Батнасан "Чимо" ХХК-ийн ерөнхий захирал
  9. Эрдэнэ-Од ЭТТ ХК-ийн Захиргаа удирдлагын хэлтсийн дарга
  10. Ганхүү Үнэлгээний хорооны нарийн бичгийн дарга
  11. Б.Хаянхярваа "Мультифак" ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  12. н.Сумьяагарав ЭТТ ХК-ийн Гоелоги хайгуулын хэлтсийн дарга
  13. Бодьцэцэг Ханган нийлүүлэлтийн албаны мэргэжилтэн
  14. н.Алтанзул "Майнтек технологи" компанийн захирал
  15. Өнөрбат ЭТТ ХК-ийн Мэдээлэл технологийн хэлтсийн дарга
  16. н.Энэбиш ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  17. н.Сайнбилэг "Эрдэнэс Монгол" ХХК-ийн ТУЗ-ийн дарга
  18. Я.Батсуурь "Эрдэнэс Монгол" ХХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  19. н.Заяабал ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  20. Майцэцэг ЭТТ ХК-ийн ерөнхий нягтлан бодогч
  21. н.Оюутцэцэн TTJVCO компанийн Гүйцэтгэх захирал
  22. Баярцэцэг Ханган нийлүүлэлтийн албаны дарга 
  23. Чинзориг Үнэлгээний хорооны дарга, Борлуулалт маркетинг тээврийн газрын дарга
  24. н.Цог-Эрдэнэ  "Чин хутаг" компанийн захирал
  25. Г.Цолмон Хууль зүйн зохицуулалт хэрэгжилтийн хэлтсийн дарга   

2023.12.07-нд гэрчээр дуудагдах хүмүүс:

  1. Б.Ганхуяг ЭТТ ХК-ийн гүйцэтгэх захирал
  2. н.Ганхүү Ханган нийлүүлэлтийн албаны мэргэжилтэн  
  3. н.Цогтбаяр "Элгэн" ХХК-ийн захирал
  4. н.Анхбаяр Уул уурхайн хэлтсийн дарга
  5. н.Ганхүү Худалдаа авалтын хэлтсийн мэргэжилтэн
  6. н.Одбилэг "Алс" группийн захирал
  7. н.Өнөрбат Мэдээллийн технологийн хэлтсийн дарга
  8. н.Зоригтбаатар "Мон к..." ХХК-ийн захирал
  9. н.Ганхүү Үнэлгээний хорооны нарийн бичгийн дарга
  10. н.Эрдэнэбат Хүний нөөц, сургалт судалгааны хэлтсийн дарга
  11. н.Цэрэннадмид "Майнс ап" ХХК-ийн захирал
  12. н.Баярцэцэг Ханган нийлүүлэлтийн албаны дарга
  13. н.Өнөрбат Үнэлгээний хорооны дарга, Мэдээлэл технологийн хэлтсийн дарга  
  14. С.Энхтуяа "Хуа Еэ" ХХК-ийн итгэмжлэгдсэн төлөөлөгч
  15. н.Батсайхан Захиргаа удирдлагын газрын дарга  
  16. н.Баттулга "Спешл майнинг сервис" ХХК-ийн захирал, үүсгэн байгуулагч
  17. Б.Батбилэг ЭТТ ХК-ийн ТУЗ-ийн гишүүн

"Моннис Интернэшнл" ХХК-иас

  1. Н.Бямбасүрэн 
  2. Л.Болд 
  3. Г.Сумьяагарав

"Тавантолгой оператор түншлэл" компаниас

  1. н.Батболд 
  2. Б.Отгонжаргал 
  3. Ж.Амгаланбаяр
  4. Д.Өнөрбат  

"Чин хутаг өндөр" ХХК-иас

  1. Б.Цог-Эрдэнэ
  2. Д.Бодьцэцэг
  3. Т.Цолмон  

"Элгэн" ХХК-иас

  1. Т.Эрэнбаатар 
  2. Б.Отгонжаргал 
  3. Ц.Анхбаяр 

"Моннис моторс" ХХК-иас

  1. Т.Болдоо
  2. О.Мөнх-Эрдэнэ
  3. Х.Батсайхан

"Алс групп" ХХК-иас

  1. Ш.Одбилэг 
  2. С.Ганхүү 
  3. Д.Өнөрболд 

"Мультифак" ХХК-иас 

  1. Э.Тодод 
  2. С.Ганхүү
  3. Г.Сумьяагарав 

"Анивэрсиа" ХХК-иас

  1. Ё.Жамсан 

"Голдендайят групп" ХХК-иас 

  1. С.Алтангэрэл 
  2. Б.Отгонжаргал 
  3. Т.Цолмон 

"Ханзул" ХХК-иас

  1. Н.Түвшинтөгс

"Түмэнарвижих" ХХК-иас

  1. Б.Болд 
  2. Ж.Амгаланбаяр 
  3. Б.Маргад

"Майнс ап" ХХК-иас 

  1. Н.Бямбасүрэн 
  2. О.Бат-Амгалан 
  3. Б.Эрдэнбаяр 

Хоёр дахь сонсголыг аравхоёрдугаар сарын 18-22-ны өдөр зохион байгуулахаар тогтов. Нэрсийг сонсгол болохоос долоо хоногийн өмнө зарлана гэдгээ дуулгав.

Энэ мэдээнд өгөх таны үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry

П. Урнаа

Утга зохиол судлаач, сэтгүүлч мэргэжилтэй. Сэтгүүл зүйн салбарт зургаан жил ажиллаж байна. Улс төрийн сэдвээс гадна шүлэг бичдэг. “Зүрхний хэлээр” яруу найргийн түүвэр хэвлүүлсэн. Eguur.mn сайтын улс төрийн албаны модератор, редактораар ажиллаж байна.

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

guest
12 Сэтгэгдэл
Хуучин
Шинэ Шилдэг
Inline Feedbacks
View all comments
Иргэн
Иргэн
2023-11-27 14:56

“ТТ” ХК - ны сонсгол юм биш үү гуя дагуулж хүзүү гэгчээр “ЭТТ” ТӨХК - ы т�##�аар төгсгөлд нь хэдэн хүн дуудцан, Ж. Мөнхбат нь лав суга явсан байхын

Зочин
Зочин
2023-11-27 15:59

ГОЛОМТЫН БАЯСГАЛАН ГИШҮҮН АСАН Ж МӨНХБАТ ХУЛГАЙЧУУДАА ДУУДАХГҮЙ ЮМУУ ?

Зочин
Зочин
2023-11-27 16:36

Данх �##�га

Зочин
Зочин
2023-11-27 17:41

Элбэгдоржийг чихдээд чирээд авчраарай.

Зочин
Зочин
2023-11-27 18:49

МАН-ын Чойжилсүрэн, Хүрэлбаатар, Сү Батболд нар aлга байна ш дээ. МАН-тай АН барьцана шүү.

jonhuu luivarchin
jonhuu luivarchin
2023-11-27 19:01

zuunii luivarchin jonhuu nuurschidiin nuuts tolgoilogch yum.ene novshiig shuuhed duudaj shudarga yllaj chadval 500n jiliin horih yliig ger bul ergen toirniihond ni huvaagaad uguh uchirtai

zochin
zochin
2023-11-27 20:46

Xulagruud barag bugd bain daa,xorongo mongiin sain gargaj ulsiig xoxirolgyi bolgooroi.

Болор
Болор
2023-11-28 05:29

Алдар мянганы тонуулчин женко хаачив

Иргэн
Иргэн
2023-11-28 10:05

МАН намынханы нэртэй хуудсыг хэн нуучихаваа. Хэлээд өгөөч ???

Зочин
Зочин
2023-11-28 10:08

Га�##�ийн хулгайч нар хаана бна, ӨМ-н гашуун Сухайтын га�##�ийн хулгайч нар

Nehiit
Nehiit
2023-11-28 12:15

Umnugoviin MAN+AN- g mash sain shalgah heregtei aimag hot gadaadad bugd oron suutstai aimag huduugiin ashigtai buh busd tom tom gazar hashaad avtsan baterdene tumenbayr nar ni oigui tom tom buudal baritsan batchuluun ni odoo gazar deeree olon davhar baishin bariulj ard tumnee shulj mungu ugaaj bna A.Idertsog ni sayhan ulsiin umch idsen geed nuugdaj zugtsan eren survaljlagdaj baisan hun odoo buur hurmen sumand altnii uildver barih boltloo bayjtsan bna ed nar chini terbumaar horinii naimaa hiideg hamgiin saihan uvs urgam#l hudag ustai buh gazar juchee nertei order barisan nutgiin m#lchfiig huuj tuuh zugaagaa gargah yvdag buusnuud shuu ergej seheheergui bolgo

Bagiig
Bagiig
2023-11-28 13:04

Элбэгээ Хамаа очиж нэг х�##�аач

Холбоотой мэдээ

Back to top button