СПОРТ

ТАНИЛЦ: Маргааш болох улсын наадмын сорилго барилдаанд зодоглох бөхчүүд

"Мөнхийн үсэг" группийн 30 жилийн ойд зориулсан улсын наадмын сорилго барилдаан маргааш буюу ням гаригт болно. Тус барилдахаар зодохлохоор бүртгүүлсэн бөхчүүдийг сонирхуулъя.

1. дая.а Намсрайжавын Батсуурь

2. у.ар Рэнцэнбямбын Пүрэвдагва

3. у.г Өлзийтогтохын Бат-Орших

4. у.г Мягмарын Бадарч

5. у.г Жанцангийн Бат-Эрдэнэ

6. у.з Доржийн Анар

7. у.з Цэдэнбазарын Одбаяр

8. у.з Баттулгын Соронзонболд

9. у.х Шүхэртийн Уламбаяр

10. у.х Алтанбаганын Цацабшир

11. у.х Баярхүүгийн Бат-Өлзий

12. у.х Баярсайханы Орхонбаяр

13. у.х Нацагсүрэнгийн Золбоо

14. у.х Шарын Мөнгөнбаатар

15. у.х Баянзулын Цэдэнсодном

16. у.х Шархүүгийн Пүрэвгарьд

17. у.н Балжиннямын Суманчулуун

18. у.н Чинчулууны Батчулуун

19. у.н Болдын Эрдэнэхүү

20. у.н Лхагвасүрэнгийн Гантулга

21. у.н Болдпүрэвийн Сугаржаргал

22. у.н Болдбаатарын Батжаргал

23. у.н Бадамсамбуугийн Ганхуяг

24. у.н Лутын Батзориг

25. у.н Батчулууны Баатарцол

26. у.н Цэндзэсэмийн Чимэддорж

27. у.н Дармаагийн Тамир

28. у.н Шоовдорын Дарханбат

29. у.н Цогбадрахын Бямба-Очир

30. у.н Баярсайханы Батжаргал

31. у.н Дашдоржийн Цэрэнтогтох

32. у.н Алтангэрэлийн Давааням

33. у.н Доржхандын Хүдэрбулга

34. у.н Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ

35. у.н Цэрэнбатын Сандагдорж

36. а.а Эрдэнэцогтын Даваажаргал

37. а.а Төмөрбаатарын Пүрэвсүрэн

38. а.а Ёндонгийн Эрдэнэжаргал

39. а.а Одсүрэнгийн Баярхүү

40. а.а Чулуунтөмөрийн Энхмөнх

41. а.а Даваахүүгийн Цэвэлсодном

42. а.а Мядагмаагийн Адъяахүү

43. а.а Оюунгэрэлийн Наранбаатар

44. а.а Бэгзийн Мижидсүрэн

45. а.а Мөнхжаргалын Бямбадорж

46. а.а Эрдэнэбатын Нямаа

47. а.а Баарангийн Отгонбаатар

48. а.а Пэрэнлэйжамцын Баярхүү

49. а.а Доржсүрэнгийн Бадамгарав

50. а.а Дашнямын Ариунмөрөн

51. а.а Ганцогтын Бадрах

52. а.а Төмөрийн Дүүрэнсаран

53. а.а Гансүхийн Хишигбат

54. а.а Шараагийн Мөнх-Од

55. а.а Пүрвээгийн Өсөхбаатар

56. а.а Төрбатын Довчинсэмбээ

57. а.а Теликийн Эрболат

58. а.а Энхбатын Сумъяабат

59. а.а Энхболдын Тамираа

60. а.а Түмэнбаярын Буянжаргал

61. а.а Хүрэлбаатарын Оргилболд

62. а.а Балжиннямын Мөнх-Эрдэнэ

63. а.а Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал

64. а.а Энхбатын Тулга

65. а.а Цэвээнпүрэвийн Төмөрцоож

66. а.а Шагдарсүрэнгийн Чинтулга

67. а.а Баянбилэгийн Баянмөнх

68. а.а Хүрэлбаатарын Батбаяр

69. а.а Идэрийн Мандах

70. а.а Тулгаагийн Сүрэнжав

71. а.а Ядамсүрэнгийн Бумбаяр

72. а.а Цэвээнпүрэвийн Адъяа

73. а.а Цэрэндоржийн Ганбат

74. а.а Алтангэрэлийн Отгонбаатар

75. а.а Чинбатын Алтангэрэл

76. а.а Балдиржамцын Тайван

77. а.а Тогтохмэндийн Сайханжаргал

78. а.а Цэнд-Аюушийн Цогт-Эрдэнэ

79. а.а Хэвэлхүүгийн Энхчулуун

80. а.а Батмөнхийн Содхүү

81. а.а Нямдоржийн Өсөхбаяр

82. а.а Доржсүрэнгийн Батсүх

83. а.а Цэрэгбаатарын Эрхэмбаяр

84. а.а Даваасүрэнгийн Алтанцоож

85. а.а Осгондаваагийн Эрдэнэбат

86. а.а Бямбадоржийн Батдорж

87. а.а Чинзоригийн Эрдэнэсайхан

88. ц.а Ганзоригийн Жамбалдорж

89. а.а Даваацэрэнгийн Бямбацогт

90. а.а Батжаргалын Чинбат

91. а.а Мөнхжаргалын Бэлгүтэй

92. а.а Сандагдоржийн Галданцогт

93. а.а Гомбосүрэнгийн Отгонбаатар

94. а.а Жаргалсайханы Алтаншагай

95. а.а Усныкагийн Батгэрэл

96. а.а Батсүхийн Уугандаваа

97. а.а Буянтогтохын Пүрэвдорж

98. а.а Жаалаагийн Наранбаатар

99. а.а Даваадоржийн Эрдэнэтулга

100. а.а Эрдэнээгийн Буянтогтох

101. а.а Цэндээгийн Лувсан-Адъяа

102. а.а Мөнхдурсгалын Төрбат

103. а.з Мөнхбаатарын Гансүх

104. а.з Цэрэнноровын Анхбаяр

105. а.з Балтмөнхийн Бадамдорж

106. а.з Наранцэцэгийн Энхжаргал

107. а.з Дашнямын Ганцоож

108. а.з Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй

109. а.з Очирбатын Түмэн

110. а.з Хүрэлбаатарын Ариунбаатар

111. а.з Даваадагвын Дарханбаатар

112. а.з Гэсэрийн Бат-Эрдэнэ

113. а.з Чинзоригийн Хасчулуу

114. а.з Жигжидсүрэнгийн Бадрал

115. ц.з Оюунбатын Батжаргал

116. а.з Баттунгалагийн Чүлтэмпунцаг

117. а.з Сайнбилэгийн Бат-Үүл

118. а.з Ганболдын Төрболд

119. а.з Батбаярын Мандалбат

120. а.з Энхтүвшингийн Батмагнай

121. а.з Лхагваагийн Батсайхан

122. а.з Сүхбатын Оргилбаатар

123. а.з Жаргалсайханы Жавхлан

124. а.з Галбадрахын Дармаажанцан

125. а.з Энх-Амгалангийн Өлзийбаяр

126. а.з Бат-Эрдэнийн Түвшинтөгс

127. а.з Эрдэнэбаярын Мөнхболд

128. а.з Отгонбаярын Төрбат

129. а.х Баянжаргалын Төмөрбаатар

130. а.х Бадрахгэрэлийн Анхжаргал

131. а.х Дөрбетханы Бейбит

132. а.х Нэргүйн Дашдаваа

133. а.х Улаанхүүгийн Мөнх-Оргил

134. а.х Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн

135. а.х Оргодолын Үйтүмэн

136. а.х Хангайн Наранбаяр

137. а.х Төмөртогоогийн Түвшинтулга

138. а.х Галбадрахын Гантулга

139. а.х Баттөрийн Ганбаяр

140. а.х Амаржаргалын Анхбаяр

141. а.х Даваадоржийн Баясгалан

142. а.х Эрдэнэцогтын Шийравнямбуу

143. а.х Сэргэлэнгийн Чулуунхүү

144. а.х Ширнэндоржийн Алтангэрэл

145. а.х Ганболдын Анхбаяр

146. а.х Базаррагчаагийн Дагвадорж

147. а.х Гомбодоржийн Цэнддорж

148. а.х Болдбаатарын Одсүрэн

149. а.х Нямжавын Ширчинхүү

150. а.х Дашдамбын Цэрэндорж

151. а.х Баасанцогтын Өлзийсайхан

152. а.х Халтарын Бөхбаяр

153. а.х Самарханы Заманбек

154. а.х Лхагвадоржийн Даваажамц

155. а.х Эрдэнэ-Очирын Түмэн-Өлзий

156. а.х Болдын Түвшинтулга

157. а.х Галбадрахын Мөнхбаяр

158. а.х Мөнхбатын Жамсрандорж

159. а.х Баасандоржийн Бадрал

160. а.х Мөнгөнхуягийн Анхбаяр

161. а.н Батаагийн Даваадорж

162. а.н Хурцгэрэлийн Алтангэрэл

163. а.н Хадбаатарын Мягмарсүрэн

164. а.н Цэнд-Аюушийн Саранзолбоо

165. а.н Батсүхийн Баатарболд

166. а.н Дорждэрэмийн Цэнд-Аюуш

167. а.н Дэлгэрдалайн Пүрэвдорж

168. а.н Мишигдоржийн Лувсандорж

169. а.н Баасанжавын Сундуй

170. а.н Баттулгын Мөнхбат

171. ц.н Тоочингийн Батсүрэн

172. а.н Буяндэлгэрийн Мөнхтүшиг

173. а.н Хүрэлбаатарын Болдбаатар

174. а.н Мягмарцэрэнгийн Гантулга

175. а.н Ичинхоролын Баатарчулуун

176. а.н Дагвадоржийн Мянганбаяр

177. а.н Мягмарсүрэнгийн Нямбаатар

178. а.н Шукрайн Нямсайхан

179. а.н Базарсадын Отгонцоож

180. а.н Чойжилсүрэнгийн Золбоо

181. а.н Равдандоржийн Лхамжав

182. а.н Батбадралын Ганзолбоо

183. а.н Зайжидын Төртогтох

184. а.н Батаагийн Батбаяр

185. а.н Түмэн-Өлзийн Ганзаяа

186. а.н Баттулгын Дашдаваа

187. а.н Батсайханы Батбилэг

188. а.н Цогтбаярын Хашбат

189. а.н Лхагвасүрэнгийн Энхсаруул

190. а.н Дашжамцын Балжинням

191. а.н Төмөрсүхийн Дэчинжүрмэд

192. а.н Чулуунбатын Даш

193. а.н Энхмэндийн Өлзийсайхан

194. а.н Дэмчигийн Урианхай

195. а.н Бямбацогтын Цогтбаяр

196. а.н Эрдэнэтуяагийн Санчир

197. а.н Товуусүрэнгийн Лхагвасүрэн

198. а.н Отгонбаярын Пүрэвбаяр

199. а.н Тамжидын Дэлгэр

200. а.н Батсүхийн Эрдэнэбуян

201. а.н Баттулгын Түмэн-Өлзий

202. а.н Дашжамцын Дагвадорж

203. а.н Мөнхбаатарын Баярбат

204. а.н Цэрэннамидын Пүрэвбаатар

205. а.н Дашдоржийн Батхөгжил

206. а.н Улаандалайн Цэндпүрэв

207. а.н Норовсамбуугийн Бямбажаргал

208. а.н Баасанжавын Самданжамц

209. а.н Даваагийн Уламсайхан

210. а.н Батбаярын Дэлгэрдалай

211. а.н Ганцогтын Бадамгарав

212. а.н Дашийн Төрбаяр

213. а.н Пүрэвсүрэнгийн Авирмэд

214. а.н Цэдэнсодномын Сүрэнмандах

215. а.н Мөнхбатын Хүрэлбаатар

216. а.н Нацагдоржийн Даваадорж

217. а.н Тогтохын Хайдавдорж

218. а.н Баярхүүгийн Улаалзгана

219. а.н Батбаатарын Хүдэрбаатар

220. а.н Баяржаргалын Очирхуяг

221. а.н Лхамсүрэнгийн Энхтүвшин

222. а.н Буянтогтохын Ганзолбоо

223. а.н Мейромбекийн Бекежан

224. а.н Дэлгэрийн Түмэнжаргал

225. а.н Санжсүрэнгийн Амарсанаа

226. а.н Чойжоогийн Ренчиндаваа

227. а.н Сандагийн Пүрэв-Очир

228. ц.н Эрдэнэбатын Мөнх-Эрдэнэ

229. а.н Батдоржийн Батжаргал

230. а.н Бүдээгийн Баяраа

231. а.н Дээжээгийн Ганбаатар

232. а.н Ганбатын Ганзориг

233. а.н Мөнхжаргалын Мөнхболд

234. а.н Сугирын Лундаа

235. а.н Нэмэхбаатарын Будцэрэн

236. а.н Энхболдын Нандин-Эрдэнэ

237. а.н Батмөнхийн Лхагва-Очир

238. а.н Баяраагийн Өсөхбаяр

239. а.н Гонгорын Пүрэвбаатар

240. а.н Гансүхийн Баярсайхан

241. а.н Бүргэдийн Ганзориг

242. а.н Даваанасангийн Төртогтох

243. а.н Хадбаатарын Нямдорж

244. а.н Баярсайханы Батзориг

245. а.н Цэрэнчимэдийн Билэгсайхан

246. а.н Хүрэлбаатарын Балжинням

247. а.н Сэнгэдондогийн Пүрэвжанцан

248. а.н Отгонбатын Баярбаасан

249. а.н Оргодолын Мягмардорж

250. а.н Ариунбаатарын Сүх-Очир

251. а.н Чойжилсүрэнгийн Бат-Эрдэнэ

252. ц.н Ганбатын Эрдэнэтогтох

253. а.н Мягмардоржийн Баяржавхлан

254. а.н Батсуурийн Бат-Эрдэнэ

255. а.н Цогтбаярын Мөнхбаяр

256. а.н Ламчогдонгийн Мөнхтулга

257. ц.н Сүхбаатарын Сүхбат

258. ц.н Ганболдын Баянмөнх

259. а.н Сэргэлэнгийн Одхүү

260. с.з С.Өсөхбаяр /Мөнхийн үсэг групп/

261. с.з Г.Мөнхтулга /Мөнхийн үсэг групп/

262. Кара-Сал Цэдэн-Очир /Тува/

263. ..Григорий /Итали/ ... нарын бөхчүүд бүртгүүллээ.

Барилдаан 12:00 цагаас эхэлнэ.

Энэ мэдээнд өгөх таны үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Таг

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

guest
3 Сэтгэгдэл
Хуучин
Шинэ Шилдэг
Inline Feedbacks
View all comments
Сүрлэг алтай
Сүрлэг алтай
2022-06-25 19:05

Оюунболдын барилдахыг харж сэтгэл баясах юмсан

Зочин
Зочин
2022-06-26 09:52

Оюунболдоор зогсохгүй оюунболд шиг хүмүсүийг харахгүй байж сэтгэл баясах юмсан ...

Зочин
Зочин
2022-06-26 10:15

Манай монголын шүүх допингийн асуудлыг асуудлыг авч хэлэлцэх нь буруу. Дэлхийн бусад орны шүүх допингийн асуудлыг авч хэлэлцдэггүй. Яагаад гэвэл допинг хэрэглэсэн байна гэдэг нь лабраторийн шинжигээгээр нотлогдчихсон юмыг шүүх хэлэлцэж байгаа нь манай шүүхийн дампуур#### солирол юм. Иймд Оюунболдыг барилдах юм бол бусад бөхчүүд бүгд барилдахгүй байх хэрэгтэй. Тэгээд бөхгүйгээр баяраа тэмдэглэгдээ ########уул.

Холбоотой мэдээ

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x