УЛС ТӨР

ТАНИЛЦ: ХҮН-аас Нийслэл, орон нутгийн сонгуульд нэр дэвшигчид

ХҮН 2020 оны Нийслэл, орон нутгийн сонгуульд нэр дэвшиж буй нэр дэвшигчдээ танилцуулав.

Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам 2020 оны Нийслэл, орон нутгийн сонгуульд нэр дэвших багаа танилцуулж байна.

Posted by Хөдөлмөрийн Үндэсний Нам – ХҮН on Monday, September 7, 2020

Баянгол дүүрэг

  • 1-р тойрогт Ж.Золжаргал (Инженер, Токиогийн технологийн их сургуулийн магистр)
    Д.Биндэръяа (эдийн засагч, инженер, Токиогийн технологийн их сургуулийн магистр)
  • 2-р тойрогт Д.Түмэн-Өлзий (инженер, нийтлэлч, ШУТИС-ийн бакалавр)
  • 3-р тойрогт Д.Үүрцайх (хуульч, Боннын их сургуулийн магистр)

Баянзүрх дүүрэг

  • 4- тойрогт Г.Хаш-Эрдэнэ (эдийн засагч)
  • Л.Амарсайхан (мэдээллийн технологийн инженер Нагояагийн их сургуулийн магистр)
  • 5-р тойрогт Д.Гантулга (Их Британийн Манчестрийн метрополитиан их сургуулийн магистр)
  • П.Наранбаяр (Киёто их сургуулийн магистр, МУИС-ийн төрийн захиргаа, олон улс судлалын доктор)
  • 6-р тойрогт Г.Уянга-Хишиг (хуульч, Боннын их сургуулийн магистр)
  • Б.Амараа (авто замын инженер, ШУТИС-ийн бакалавр)
  • 7-р тойрогт М.Жаргалант (жүжигчин, сэтгэл судлаач, МУБИС-ийн магистр, ОХУ-д Москвагийн театрын сургууль төгссөн)
  • Я.Батзаяа (эдийн засагч, СЭЗДС-ийн бакалавр)
  • 8-р тойрогт М.Алзахгүй (эдийн засагч, төрийн удирлагын магистр, Удирдлагын академийг төгссөн)

Сүхбаатар дүүрэг

  • 10-р тойрогт Ж.Отгонбаяр (олон улсын тээврийн удирдлагаар ШУТИС-ийг төгссөн, бакалавр)
  • 12-р тойрогт Х.Жамсран (нягтлан бодогч, санхүүч ХААИС-ын бакалавр)
  • 13-р тойрогт М.Энхбаатар (инженер, бакалавр)
  • 14-р тойрогт Б.Мөнхсоёл (эдийн засагч, Тайландын Азийн технологийн институцид Олон улсын бизнесийн чиглэлээр магистр, Францын европын менежментийн сургуульд олон улсын санхүүгийн магистр хамгаалсан)
  • 15-р тойрогт Д.Энх-Эрдэнэ (усан хангамжийн инженер, магистр, Украинд цэргийн мэргэжлээр төгссөн)
  • Ж.Ганболд (хуульч, магистр, Боловсрол, соёл, эдийн засгийн дээд сургуулийг төгссөн)

Чингэлтэй дүүрэг

  • 16-р тойрог Б.Найдалаа (эдийн засагч, магистр)
  • П.Болдгэрэл (магистрант)
  • 17-р тойрогт Б.Мөнхболд (экологич, МУИС-ийн физик электроникийн сургуулийг төгссөн, бакалавр)

Хан-Уул дүүрэг 

  • 18-р тойрогт Н.Отгонбаяр (инженер)
  • 19-р тойрогт Д.Ган-Эрдэнэ (эдийн засагч, МУИС-ийн бакалавр)
  • Н.Лхагвасүрэн (нягтлан бодох бүртгэл, мэдээллийн технологийн чиглэлээр мэргэшсэн, магистрант)
  • 20-р тойрогт П.Ганзориг (математикч, МУИС-ийн бакалавр)
  • Ц.Алтансор (багш, Калифорнийн мужийн их сургуульд боловсрол удирдлагын чиглэлээр магистр хамгаалсан).
Энэ мэдээнд таны өгөх үнэлгээ
Like
Love
Haha
Wow
Sad
Angry
Таг

Холбоотой мэдээ

Нэг сэтгэгдэл

Хариулт үлдээх

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Back to top button