СПОРТ

ДЭЛГЭРЭНГҮЙ: Нийслэлийн 380 жилийн ойн барилдаанд зодоглохоор бүртгүүлсэн бөхчүүд

Нийслэлийн 380 жилийн ойн баярт зориулсан хүчит бөхийн барилдаан өнөөдөр Бөхийн өргөөнд болно. Улс, аймгийн алдар цолтой 256 бөхийн барилдаанд зодоглохоор хэн, хэн бүртгүүлснийг сонирхоно уу.
1. Намсрайжавын Батсуурь у.ав
2. Пүрэвийн Бүрэнтөгс у.ар
3. Баттулгын Соронзонболд у.з
4. Баярхүүгийн Бат-Өлзий у.х
5. Бат-Очирын Одгэрэл у.х
6. Мягмарын Бадарч у.х
7. Оргихын Хангай у.х
8. Нацагсүрэнгийн Золбоо у.х
9. Төрмөнхийн Бэгзсүрэн у.х
10. Чулуунбаатарын Батчулуун у.н
11. Чинчулууны Хөхчирэнгэр у.н
12. Баатарын Амарзаяа у.н
13. Цэдэнбазарын Одбаяр у.н
14. Болдбаатарын Батжаргал у.н
15. Бадамсамбуугийн Ганхуяг у.н
16. Цэндзэсэмийн Чимэддорж у.н
17. Батцэнгэлийн Чимэдвандан у.н
18. Балганы Хишигбаатар у.н
19. Бердимуратын Серик у.н
20. Бат-Өлзийн Бат-Эрдэнэ у.н
21. Галсан-Очирын Ганжад у.н
22. Дармаагийн Тамир у.н
23. Жаргалсайханы Дагва-Очир у.н
24. Шоовдорын Дарханбат у.н
25. Дашзэвэгийн Амаржаргал у.н
26. Батбаярын Даваа-Очир у.н
27. Баянзулын Цэдэнсодном у.н
28. Намсрайн Баттүвшин а.х.а
29. Сүрэнжавын Очирбат а.х.а
30. Дамбын Тангад а.х.а
31. Улагпаны Береке а.х.а
32. Бэгзийн Мижидсүрэн а.х.а
33. Эрдэнэбилэгийн Ууганбаяр а.х.а
34. Бүрнээгийн Баянмөнх а.х.а
35. Даваадоржийн Буянт а.а
36. Батчулууны Хашбат а.а
37. Хүрэлбаатарын Оргилболд а.а
38. Нямпүрэвийн Батсайхан а.а
39. Балдиржамцын Тайван а.а
40. Баатарпүрэвийн Ганбаатар а.а
41. Булган-Эрдэнийн Түмэндэмбэрэл а.а
42. Сүхбаатарын Ерөөлт а.а
43. Ганжуурын Батням а.а
44. Дашнямын Ариунмөрөн а.а
45. Мөнхжаргалын Бямбадорж а.а
46. Баарангийн Отгонбаатар а.а
47. Гансүхийн Хишигбат а.а
48. Пүрэвжавын Даваадорж а.а
49. Доржхандын Хүдэрбулга а.а
50. Батсүхийн Зоригтбаатар а.а
51. Батсүхийн Батдорж а.а
52. Пүрвээгийн Өсөхбаатар а.а
53. Төрбатын Ядамсүрэн а.а
54. Энхтөрийн Баасанжав а.а
55. Нурланы Мустафа а.а
56. Баянмөнхийн Шаравнямбуу а.а
57. Бат-Очирын Гончигтавхай а.а
58. Шархүүгийн Пүрэвгарьд а.а
59. Нэргүйбаярын Эрдэнэчулуун а.а
60. Усныкагийн Батгэрэл а.а
61. Пүрэвсүрэнгийн Иххантай а.а
62. Батсугарын Зоригтбаатар а.а
63. Цэдэндоржийн Мөнхбаяр а.а
64. Оюунбаатарын Мөнх-Эрдэнэ а.а
65. Тогтохмэндийн Сайханжаргал а.а
66. Чинзоригийн Эрдэнэсайхан а.а
67. Төрмөнхийн Дүгэрдорж ц.а
68. Цэвээнпүрэвийн Адъяа а.а
69. Цэрэндоржийн Ганбат а.а
70. Ганпүрэвийн Ганбаатар а.а
71. Энхтөрийн Мөнхбаатар а.а
72. Оюунгэрэлийн Наранбаатар а.а
73. Бямбадоржийн Батдорж а.а
74. Даваацэрэнгийн Бямбацогт а.а
75. Ганзоригийн Жамбалдорж ц.а
76. Батжаргалын Чинбат а.а
77. Амгалангийн Саруулсайхан а.а
78. Жаргалсайханы Алтаншагай а.а
79. Энхбатын Сумъяабат а.а
80. Буянтогтохын Пүрэвдорж а.а
81. Батжаргалын Лхагвадорж а.а
82. Пүрэвдоржийн Эрхэмжаргал а.а
83. Батцэнгэлийн Эрдэнэбаяр а.з
84. Цэрэнноровын Анхбаяр а.з
85. Мөнхбатын Даваасүрэн а.з
86. Эрдэнэбилэгийн Энх-Амгалан а.з
87. Бямбаагийн Буянмөнх а.з
88. Лхагваагийн Батсайхан а.з
89. Наранцэцэгийн Энхжаргал а.з
90. Оюунбаатарын Мөнх-Ирээдүй а.з
91. Даваадагвын Дарханбаатар а.з
92. Бямбадоржийн Түвшинтөгс а.з
93. Түвдэндоржийн Аззаяа а.з
94. Ням-Осорын Наранбаяр а.з
95. Хүлтээгийн Мөнхжаргал а.з
96. Гүнсэнноровын Батмөнх а.з
97. Батсуурийн Бат-Эрдэнэ а.з
98. Жаргалсайханы Жавхлан а.з
99. Эрдэнэхүүгийн Мөнхжаргал а.з
100. Баянжаргалын Төмөрбаатар а.х
101. Балтмөнхийн Бадамдорж а.х
102. Идэрийн Мандах а.х
103. Ядамсүрэнгийн Бумбаяр а.х
104. Батдоржийн Сосорбарам а.х
105. Пүрэврагчаагийн Жаргалсайхан а.х
106. Галбадрахын Гантулга а.х
107. Жавзандуламын Хатанзоригт а.х
108. Баттөрийн Ганбаяр а.х
109. Эрдэнэцогтын Шийрэвнямбуу а.х
110. Чинбатын Алтангэрэл а.х
111. Ширнэндоржийн Алтангэрэл а.х
112. Базаррагчаагийн Дагвадорж а.х
113. Жаргалсайханы Дэлгэрсайхан а.х
114. Чойжоохорлоогийн Чойжилсүрэн а.х
115. Осгондаваагийн Эрдэнэбат а.х
116. Нямжавын Ширчинхүү а.х
117. Лувсандоржийн Төртогтох а.х
118. Бат-Эрдэнийн Мөнх-Эрдэнэ а.х
119. Баасанцогтын Өлзийсайхан а.х
120. Халтарын Бөхбаяр а.х
121. Самарханы Заманбек а.х
122. Даш-Очирын Батсүмбэр а.х
123. Болдын Түвшинтулга а.х
124. Тодсайханы Төгсжаргал а.х
125. Галбадрахын Мөнхбаяр а.х
126. Батцэнгэлийн Сайнбаяр а.х
127. Мөнхбатын Жамсрандорж а.х
128. Цэдэнсодномын Бямба-Отгон а.х
129. Хуанышийн Танирберген а.х
130. Баттулгын Нямсамбуу а.х
131. Баасандоржийн Бадрал а.х
132. Мөнгөнхуягийн Анхбаяр а.х
133. Батаагийн Даваадорж а.н.н
134. Батжаргалын Энх-Амгалан а.н.н
135. Очирын Баярцогт а.н.н
136. Сарангэрэлийн Буянсүрэн а.н.н
137. Төрмөнхийн Төгсдөлгөөн а.н.н
138. Насан-Очирын Намнансүрэн а.н.н… нарын 256 бөх барилдахаар бүртгүүллээ.

Б.БУЯНДАЛАЙ

Холбоотой мэдээ

Хариулт үлдээх

АНХААРУУЛГА: Уншигчдын бичсэн сэтгэгдэлд Eguur.mn хариуцлага хүлээхгүй болно. Манай сайт ХХЗХ-ны журмын дагуу зүй зохисгүй зарим үг, хэллэгийг хязгаарласан тул Та сэтгэгдэл бичихдээ бусдын эрх ашгийг хүндэтгэн үзнэ үү.

Back to top button
Close